Vertaisryhmät


Naisten ryhmä

Vammautuneiden naisten ryhmä kokoontuu kuukauden ensimmäisenä torstaina klo 14-16.00 Aivolassa. Kaikki ovat tervetulleita naisten ryhmään. Naisten ryhmän yhteyshenkilö on

Riitta, puh. 040 770 3032


Karjukerho

Karjukerho (Miesten ryhmä) kokoontuu pari kertaa kuukaudessa. Miehet kokoontuvat kuukauden ensimmäisenä keskiviikkona klo 14-16.00 Aivolassa kahvilla, juttelemassa ja päättämässä yhteisesti siitä, mikä on kuukauden toisen tapaamisen aihe. Miesten ryhmään ovat kaikki tervetulleita.

Miesten ryhmästä voit kysellä

Risto, puh. 040 506 5192


Läheisten ryhmä

Aivovammautuneen läheisten vertaistukiryhmä kokoontuu kerran kuussa vaihtamaan kuulumisiaan vertaistensa kanssa. Kokoontuminen on kuukauden ensimmäisen tiistai klo 18.00-20.00 Aivolassa.

Tiedustelut p. 044 314 4838.


Nuorten aikuisten ryhmä

Nuorten aikuisten ryhmän toiminta keskitetään yksittäisiin tapahtumiin, mm. Iloinen iltapäivä, laivaristeily ja Virkistysviikonloppu. Vetäjänä:

Terje, puh. 040 565 3737

Seuraa sähköposti- ja Facebook-ilmoittelua.


Vertaistukihenkilö vammautuneille

Vertaistukihenkilö vammautuneille on myös läsnä Aivolassa joka kuukauden ensimmäisessä
jäsenillassa klo 18 alkaen. Mikäli haluat jäsenillan yhteydessä keskustella
vertaistukihenkilön kanssa kahden kesken, toivomme, että soitat etukäteen ja varaat
ajan, Pirjo puh. 050 528 6475, Pekka puh. 0400 842 661. Keskusteluja voidaan käydä sekä ryhmä- että yksilökeskusteluina.