Keilaus
Yhdistys on varannut jäsentemme käyttöön kaksi keilarataa tiistaisin 24.3, klo 15-16, Oulun Keilahallilta, os. Isokatu 97. Keilaus on jäsenille maksuton ja tila on esteetön. Kenkävuokra 2 € on omakustanteinen.
Yhdistys on varannut jäsentemme käyttöön kaksi keilarataa tiistaisin 24.3, klo 15-16, Oulun Keilahallilta, os. Isokatu 97. Keilaus on jäsenille maksuton ja tila on esteetön. Kenkävuokra 2 € on omakustanteinen.
Vertaistapaaminen keskiviikkona 25.3. klo 14.30- 16.30. Kahvila Iso-Ilmari (Huovisen leipomon myymälä) os. Ilmarinkatu 16, Oulu. Vertaistapaamiseen ovat myös läheiset tervetulleita. Tavataan yhdessäolon ja kahvittelun merkeissä. Yhdistys tarjoaa pullakahvit.
Kutsumme jäsenemme mukaan yhdistyksen vuosikokoukseen keskiviikkona 25.3.2026, alkaen klo 18 Aivolassa os. Puutarhakatu 19a. Kokouksessa käsitellään sääntöjen määräämät asiat mm. toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2026. Kokouksessa valitaan myös uudet jäsenet hallitukseen erovuoroisten tilalle. Yhdistyksellämme on vuosittain vain yksi jäsenkokous (=vuosikokous), jossa hyväksytään edellisen vuoden tilinpäätös ja päätetään toimihenkilöiden vastuuvapaudesta, alkaneen vuoden hallituskokoonpanosta, talousarviosta ja toimintasuunnitelmasta. […]
Tervetuloa keilaamaan Raision keilailukeskukseen maanantaisin klo 12.00–13.00. Kevätkauden kurssimaksu on 30 € (15 kertaa) ja yksittäisen käyntikerran osallistujamaksu on 4 €/kerta. Lisäksi tulee 1 € kenkävuokra, joka maksetaan kassalle aina osallistuessa. Kauden kurssimaksu tai yksittäisen kerran osallistuminen maksetaan käteisellä (tasaraha) Terjelle tai Mobile Paylla yhdistyksen tapahtumakassaan, numeroon 25861. Tiedustelut 044 314 4838.
Miesten ryhmä (Karjukerho) kokoontuu pari kertaa kuukaudessa. Miehet kokoontuvat kuukauden ensimmäisenä keskiviikkona Aivolassa juttelemassa ja kahvittelemassa samalla he yhteisesti päättävät siitä mikä on kuukauden toisen tapaamisen aihe ja missä se pidetään. Miesten ryhmään ovat kaikki tervetulleita. Miesten ryhmästä voit kysellä Risto, puh. 040 506 5192.
Vammautuneiden naisten ryhmä kokoontuu kuukauden ensimmäisenä torstaina Aivolassa. Myös naisten ryhmään ovat kaikki tervetulleita. Naisten ryhmästä voit kysellä Riitta, puh. 040 770 3032.
Taidekerhossa tehdään ja harjoitellaan monia taiteeseen liittyviä töitä, maalausta, askartelua, musiikkia jne. Kerho kokoontuu Aivolassa. Tiedustelut Marjo p. 040 530 5803.
Tapaaminen tiistaina 7.4.2026 Kahvila Presso 13.00-15.00 https://www.raflaamo.fi/fi/ravintola/hyvinkaa/presso-hyvinkaa Kahvittelua omakustanteisesti, joten tapahtuman hinta riippuu siitä mitä tilaa. Presso Hyvinkää Kauppakeskus Willa Kauppakuja 2 05800 Hyvinkää Lisätiedot vetäjältä sakke.pihlaja@elisanet.fi.
Yhdistys on varannut jäsentemme käyttöön kaksi keilarataa tiistaisin 7.4, klo 15-16, Oulun Keilahallilta, os. Isokatu 97. Keilaus on jäsenille maksuton ja tila on esteetön. Kenkävuokra 2 € on omakustanteinen.
Hallitus hoitaa yhdistyksen yhteisiä asioita ja tekee niistä päätöksiä. Mikäli sinulla on asiaa hallituksen jäsenille tai haluat, että hallitus käsittelee kokouksessaan jonkin sinulle tärkeän asian, ota yhteyttä hallituksen jäseniin joko suullisesti tai kirjallisesti ja esitä heille asiasi.
Aivovammautuneen läheisten vertaistukiryhmä kokoontuu kerran kuussa vaihtamaan kuulumisiaan vertaistensa kanssa. Kokoontuminen on kuukauden ensimmäisenä tiistaina Aivolassa Toisinaan on myös muuta ohjelmaa. Ryhmään on kaikilla vapaa pääsy. Leila, puh. 044 314 4838
Vierailijana ovat neuropsykologi Arja Seinelä sekä puheterapeutti Marjaana Raukola-Lindblom. Heidän aiheenaan on luonto- ja eläinavusteinen kuntoutus.